Dom pełen aromatów

Zapachy pełnią w naszym życiu bardzo ważną rolę, czasem nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Smakuje nam to jedzenie, które dobrze pachnie, a z miejsc źle pachnących czym prędzej uciekamy. Nawet zapach drugiej osoby w pewnej mierze decyduje o tym, czy ją polubimy czy będziemy unikać.

 

Ulotne piękno

Dom jest miejscem, w którym mamy czuć się lepiej niż gdziekolwiek indziej. Urządzamy go meblami, które odpowiadają naszemu gustowi, dobieramy każdy szczegół według własnych upodobań. Często jednak zapominamy o tym, że nasze wnętrza powinny nie tylko pięknie wyglądać, ale też pachnieć. Sposób na to jest bardzo prosty i na każdą kieszeń – tanie świece zapachowe sprawią, że w naszych czterech kątach będzie nam się mieszkać jeszcze milej i będziemy czuć się zrelaksowani. Umiejętnie dobierając zapachy, możemy sobie codziennie robić seansy aromaterapii, które pozwolą nam pozbyć się stresu i uzyskać dobre samopoczucie. Żadne SPA nie zastąpi nam odpoczynku w domowych pieleszach – niech nasz dom będzie zorganizowany tak, by dał nam prawdziwe wytchnienie po stresach i troskach dnia codziennego.

 

Zapach pomarańczy

Wybierając świece do naszego mieszkania, kierujmy się nie tylko tym, jakie zapachy lubimy, ale także miejscem, w którym zamierzamy je ustawić. Inne aromaty są odpowiednie do kuchni, a inne do łazienki, sypialni czy salonu. Tam, gdzie jemy lub przygotowujemy jedzenie, sprawdzą się zapachy owocowe – dla zaostrzenia apetytu polecane są cytrusowe, na przykład zapach pomarańczy czy mandarynek. Idealne będą też świece pachnące miodem czy cynamonem. Świece takie mogą też stanąć na bożonarodzeniowym stole, bo ich zapach jest nieodłącznym elementem tych świąt. Intensywne zapachy – morskie czy egzotyczne umilą nam z kolei każdą kąpiel w wannie. Black coconut yankee candle przeniesie nas w wyobraźni na egzotyczną wyspę pachnącą kwiatami. Wystarczy zamknąć oczy, aby nawet zimą poczuć się jak na gorącej plaży. Sklepy oferują tak duży wybór świec zapachowych, że nasz dom może każdego dnia witać nas innym zapachem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *