Drewniane zabawki dla Twojego dziecka

Wcale nie drewniana zabawa

Układanki z drewna wspomagają rozwój dziecka, pobudzają kreatywność, ale przede wszystkim są wspaniałą, ekologiczną i bezpieczną dla naszych pociech zabawą.

Drewniane układanki edukacyjne, nie tylko uczą, ale pobudzają kreatywność u dzieci i w znaczący sposób wspierają ich rozwój. To zabawa, która procentuje na przyszłość. Zabawki edukacyjne, między innymi układanki, mają ogromny wpływ na doskonalenie wszelkich umiejętności: językowych, matematycznych, ruchowych, społecznych. Odpowiednio dobrane do wieku dziecka zabawki nie tylko przyciągają jego uwagę i zaspokajają naturalną ciekawość świata, ale pozwalają też na zdobycie wiedzy w wielu dziedzinach. Układanki drewniane mają jeszcze jeden atut. Są ekologiczne, czyli przyjazne środowisku. Jest to nie tylko bezpieczne dla naszych dzieci, ale także może być dobrym wstępem do edukacji ekologicznej dla naszych pociech.

Ta feeria barw i wzorów

Układanki z drewna dla dzieci są tak pomyślane, by już sam ich widok zachęcał do zabawy i nauki. Dzięki feerii kolorów i wzorów  dzieci nie tracą zainteresowania nimi i nie czują nudy. Producenci oferują szeroki ich wybór – od tych składających się z niewielu elementów dla najmniejszych dzieci, po zestawy dla starszych pociech, dużo bardziej cierpliwych. Zmierzenie się z zabawą, jaką są układanki z drewna, wpływa na rozwój dziecka. Rozwija wyobraźnię przestrzenną, która jest istotna dla rozwoju zdolności matematycznych i technicznych. Dopasowywanie elementów to doskonały trening wyobraźni: najpierw trzeba sobie wyobrazić całość, a następnie dopasowywać układankę tak, żeby ułożyć obrazek. Ponadto dziecko otrzymuje natychmiastowe potwierdzenie, czy przewidywanie było prawidłowe.

Układaj świat

Układanki z drewna dla dzieci rozbudzają też ciekawość poznawczą. Dzieci mają naturalną ciekawość poznawania świata, a układanki dodatkowo ją pobudzają, skłaniając do zadawania pytań na temat układanych obrazków. To może sprawić, że dziecko będzie z jeszcze większym zainteresowaniem poznawało otaczającą je rzeczywistość. Drewniane układanki pozwalają się również wyciszyć po intensywnym dniu pełnym szaleństw w przedszkolu, szkole lub na placu zabaw. Drewniane układanki edukacyjne uczą cierpliwości oraz koncentracji. Bawiąc się nimi dziecko musi skoncentrować się na zadaniu i zaplanować działanie. Ćwiczą także sprawność manualną. To funkcja, która jest niezwykle istotna u najmłodszych dzieci. Chwytanie niewielkich elementów, możliwość ich obracania i manipulowania nimi doskonale rozwija sprawność małych dłoni. Dzięki temu w mózgu dziecka rozwijają się obszary, które odpowiadają za przetwarzanie bodźców dotykowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *