Jak dobrać kolory hybryd

Jeśli zastanawiasz się, jakie paznokcie będą pasować do czerwonej sukienki, koniecznie zrób sobie czerwone hybrydy. 

Oczywiście czerwone hybrydy będą idealne do czerwonych kreacji i to począwszy od klasycznej  czerwieni, czy jej bardziej subtelnych odcieni, czasami nawet wpadających w róż czy eleganckich ciemniejszych tonacji – aż po bordo. Wszystko zależy od okazji, do której się przygotowujemy oraz oczywiście kroju sukienki i wyboru dodatków.

Zasady dobierania kolorów

Jak generalnie dobierać kolory hybryd? Na początek warto kierować się trzema podstawowymi zasadami – doborem barw dobierać barwy pokrewnych, kontrastowych lub neutralnych. Barwy pokrewne, jak nazwa wskazuje, będą podobne do koloru wiodącego stylizacji – w naszym wypadku czerwonej sukienki. Mogą być identyczne, jaśniejsze lub ciemniejsze, ale wciąż w podobnej gamie kolorystycznej. Mamy tu zatem na myśli czerwienie wszelkiej maści oraz odcienie bordowe. Z kolei barwy kontrastowe będą odmienne od wiodącego koloru stylizacji – jeśli skorzystamy z tak zwanego koła barw zauważymy, że odcienie kontrastowe znajdują się naprzeciwko siebie. Najbardziej charakterystyczne kontrasty to czerwony-zielony, żółty-fioletowy, pomarańczowy-niebieski. W końcu barwy powstają, kiedy połączymy odcienie barwne o niskim nasyceniu z bielą, czernią lub szarością. W stylizacji będą one zatem subtelnym tłem, które nie będzie zbyt mocno zwracać na siebie uwagi. To raczej dopełnienie niż mocny akcent. Wybierając hybrydy, kolory dobierz według tych zasad.

Czerwone hybrydy do czerwonej sukienki

Czerwone hybrydy do czerwonej sukienki to z jednej strony rozwiązanie oczywiste, bo odpowiednio dobrany odcień czerwieni będzie świetnie współgrać z czerwoną kreacją. Zestawienie, w którym stawiamy na jednolitość kolorystyczną nosi nazwę „total look”. Dobierając kolory lakierów hybrydowych do kreacji, warto pamiętać o podstawowej zasadzie – staramy się dobrać odcień odrobinę ciemniejszy lub jaśniejszy od sukienki. Stawiając na konkretne kolory hybrydy weźmy też pod uwagę, że w idealnym zestawieniu wypadałoby zaopatrzyć się w dodatki również w tym kolorze – buty oraz torebka powinny współgrać z resztą stylizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *