Jakie drzwi prysznicowe do łazienki wybrać?

Decydując się na zakup drzwi prysznicowych, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko preferencje montażowe i estetyczne, lecz także dostępną przestrzeń w łazience. Na rynku można spotkać prysznice, które dysponują drzwiami uchylnymi, składanymi czy przesuwnymi. Jednak, aby cieszyć się funkcjonalnym prysznicem konkretny typ drzwi, musi być odpowiednio dopasowany do możliwości metrażowych łazienki. Więcej na ten temat piszemy w poniższym artykule.

Składana kabina prysznicowa 

 

Doprecyzowana przez producentów sanitarnych konstrukcja sprawia, że tego typu drzwi zajmują mniej miejsca niż prysznice, które bazują na drzwiach uchylnych. Warto wspomnieć, że składana kabina prysznicowa jest zazwyczaj bez brodzika. To genialne rozwiązanie, gdy właścicielom zależy na tym, aby móc zachować jak najwięcej miejsca w łazience. Decydując się na takie rozwiązanie, można nabyć na rynku solidny model, który posłuży na lata. W stosunku innych propozycji omawianych w artykule składana kabina prysznicowa jest bezawaryjna.

Uchylna kabina prysznicowa

To dobre rozwiązanie dla osób, ceniących sobie tanie i wygodne rozwiązanie w łazienkach. Zawiasy montowane z lewej lub prawej strony sprawiają, że takie drzwi są stabilne i zapewniają pełny komfort podczas brania kąpieli. Specjaliści wskazują, że jeżeli pozwala na to przestrzeń łazienkowa, to warto pochylić się nad rozwiązaniem w postaci drzwi podwójnych uchylnych. Stawiając na takie rozwiązanie, drzwi mogą się otwierać na zewnątrz i wewnątrz prysznica.

Przesuwna kabina prysznicowa

Do kupna pryszniców z takimi drzwiami przemawia fakt, że urządzenie wtedy w łazience zajmuje niezwykle mało miejsca. Z tego względu drzwi tego typu są najczęściej montowane w małych łazienkach. Same drzwi składają się z 3 części, które tworzą całość. W przypadku złego zamontowania, chociażby jednej części drzwi mogą nie działać poprawnie. Łazienka z kabiną i takimi drzwiczkami jest niezwykle funkcjonalna i pozwala wykorzystać potencjał małej powierzchni.