Kupujemy buciki

Kolejna pora roku to zazwyczaj w przypadku małego dziecka kolejny zakup butów. Przeważnie rodzice się zastanawiają jakie buty kupić. Decyzja wcale nie jest prosta, ponieważ od wyboru butów zależy nie tylko komfort naszych pociech, ale również zdrowie nóżek w przyszłości. Warto zapamiętać kilka wskazówek.

Po pierwsze należy mierzyć rozmiar stopy dziecka co trzy miesiące. Dziecka noga rośnie na tyle szybko, że rozmiar latem może okazać się całkiem inny niż był jeszcze zimą. Buty w złym rozmiarze, jeżeli są za małe mogę doprowadzić do zdeformowania nogi. Jest to o tyle ryzykowne, że dzieci często nie są w stanie zauważyć, że chodzą w za małych butach. Według przeprowadzonych badań dzieci potrafią chodzić w butach nawet o dwa numery za małe. Zresztą zbyt duże buty też są szkodliwe. Dlatego musimy odwiedzać każdego roku sklep z butami dla dzieci, aby nasze pociechy nie chodziły w zbyt małych butach. Jeżeli nie wiesz jak zmierzyć rozmiar stopy dziecka to warto czytać dalej.

Poznaj rozmiar stopy dziecka

W przypadku mniejszych dzieci, które jeszcze nie potrafię dobrze wyczuć rozmiaru buta skutecznym sposobem jest odrysowanie stopy dziecka. Wygląda to tak, że dziecko staje stopę na kartce papieru. Musi się na niej dokładnie oprzeć a my odrysowujemy stopę. Następnie mierzymy centymetrem od pięty do najdłuższego palca. Często nie jest to paluch, więc musimy sprawdzić. Kiedy już znamy rozmiar w centymetrach, to możemy już dopasować według tabeli do konkretnego rozmiaru.
Zakładamy dziecku buta. Musimy go dokładnie zasznurować lub zapiąć i wówczas dziecko powinno się oprzeć całym ciężarem na nodze. Wówczas możemy wyczuć dużego palca, powinien być on około centymetra od końca buta. Jeżeli tak jest to oznacza, że dobraliśmy dobry rozmiar. Często dziecięce buty posiadają z przodu grube gumowe czubki i wówczas trudno jest wyczuć palca. Jeżeli chcemy sprawdzić w nich rozmiar buta metoda jest również prosta. Wyciągamy wkładkę i przykładamy ją do odrysowanej stopy i wówczas wiemy, czy jest dobra długość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *