Łazienka też może być wizytówką domu

Nowoczesne wnętrze to przede wszystkim takie, w którym nie ma niepotrzebnych sprzętów, jest wygodne i funkcjonalne, a każda dekoracja dobrze przemyślana. Nadmiar wzorów i kolorów również nie kojarzy się z obowiązującymi obecnie trendami. Choć najbardziej reprezentacyjnym miejscem w naszych domach jest zazwyczaj salon, to łazienka też może być jego wizytówką.

 

Bezpieczna łazienka 

Wybór płytek to jedna z najpoważniejszych decyzji, jaką musimy podjąć przed rozpoczęciem remontu łazienki. Ważny jest nie tylko ich wygląd, ale także wiele innych cech. W łazience płytki zdobią nie tylko ściany – trudno sobie wyobrazić, by ich nie było na podłodze w tym pomieszczeniu. To właśnie w łazience, jak nigdzie indziej, są one narażone na częsty kontakt z wodą, a mokra podłoga to krok od nieszczęścia. Dlatego warto zdecydować się na płytki antypoślizgowe, które gwarantują nam stabilność nawet w sytuacji, gdy są wilgotne. Płytki podłogowe różnią się od ściennych wieloma parametrami, dlatego nie zastępujmy ich tymi, które przeznaczone są do innego celu, bo nie spełnią należycie swojej funkcji.

 

Płytki z charakterem

Urządzając łazienkę możemy zdecydować się na płytki jednolite lub wzorzyste – wszystko zależy od naszych upodobań. Jednokolorowe pozwalają nam na więcej – mogą być tłem dla wielobarwnych dekoracji i dodatków. Jeżeli jednak chcemy, aby to one pełniły główną funkcję dekoracyjną, wówczas możemy zdecydować się na płytki wzorzyste. Nadadzą one zdecydowany charakter naszemu wnętrzu, ale muszą nam się naprawdę podobać, aby nam się szybko nie znudziły. Takie dodatki jak ręczniki, pojemniki do przechowywania czy inne drobiazgi, możemy wymienić na nowe, gdy nam się opatrzą, a z płytkami „wiążemy się” na długie lata. Ciekawym rozwiązaniem jest także połączenie płytek jednolitych z wzorzystymi – wówczas nasza łazienka zyskuje niepowtarzalny wygląd, zgodny z naszymi upodobaniami. Wielkość płytek również ma znaczenie – niekoniecznie w małej łazience musimy mieć małe płytki, ale zbyt duże zaburzą proporcje i sprawią, że wnętrze będzie wyglądać niekorzystnie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *