Pomieszczenia w stylu retro – charakterystyka stylu i wskazówki dotyczące wyposażenia

Pokoje w stylu retro są obecnie bardzo popularne, zwłaszcza wśród milenialsów. Charakteryzują się wykorzystaniem popularnych w przeszłości wzorów i kolorów, takich jak brązy, pomarańcze i zielenie. Zazwyczaj w pomieszczeniach wzorowanych na stylu retro, znajduje się dużo mebli w stylu vintage, które najczęściej są odnowione i pomimo upływu lat wyglądają jak nowe! Chcesz wiedzieć więcej na temat cech stylu retro oraz wyposażenia wnętrz w produkty takie jak np. lampy retro? Przeczytaj poniższy artykuł, który dla Ciebie przygotowaliśmy!

Styl retro – podstawowe cechy

Styl retro to jeden z najpopularniejszych stylów, które obecnie wykorzystywane są w aranżacji wnętrz. Posiada on wiele cech, które sprawiają, że sprawdzi się on w każdym pomieszczeniu, jeśli tylko wykorzystamy odpowiednie elementy wyposażenia. Retro opiera się przede wszystkim na połączeniu elementów vintage z nowoczesnymi. Wyznawcy stylu retro nie boją się wykorzystania odważnych kolorów, tekstur i wzorów, dzięki czemu w efekcie końcowym, możemy uzyskać niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju wystrój wnętrz.

Wyposażenie wnętrz w stylu retro – na co zwrócić uwagę?

Wystrój wnętrz w stylu retro wymaga odpowiedniego wyposażenia. W zależności od przeznaczenia, danego pomieszczenia, musimy zainwestować w meble takie jak wygodna kanapa lub łóżko, szafy vintage i lampy retro. Lampy są niezwykle ważne w każdym pomieszczeniu, ponieważ są one głównym źródłem światła w momencie, gdy za oknem robi się ciemno. W pomieszczeniach w stylu retro możemy postawić na lampy takie jak wielkogabarytowe żyrandole. Jeśli zależy nam na dokładnym odwzorowaniu stylu retro, możemy pokusić się o żyrandole, które tworzone są na wzór świeczników. Będą one niepowtarzalnym dodatkiem, który doda charakteru pomieszczeniu. Ponadto lampy retro takie jak obszerne żyrandole, są bardzo dobrym źródłem światła, dzięki czemu nie musimy inwestować w dodatkowe lampki.