Praktyczne akcesoria dla psów

Nasi czworonożni przyjaciele nierzadko towarzyszą nam w różnych sytuacjach. Długie spacery w gorące lato, podróże samochodem czy też wyprawa nad jezioro to tylko niektóre z przykładów. Z tego też powodu, warto jest pomyśleć nad odpowiednim przygotowaniem naszego pupila na różne warunki. Na rynku istnieje bowiem szeroka gama akcesoriów dla psów, które zapewnią im bezpieczeństwo i komfort, bez względu na to, gdzie się z nimi wybierzemy. Wybierając tego typu dodatki, powinniśmy oczywiście pamiętać, aby zawsze stawiać wyłącznie na produkty, opracowane przez wyspecjalizowane, wiodące marki. W niniejszym artykule przybliżymy temat podręcznych akcesoriów, o których nie powinien zapominać żaden właściciel, stawiający na aktywny tryb życia.

 

Pełne bezpieczeństwo w każdej sytuacji

 

Podstawowym akcesorium, o którym nie powinien zapominać żaden miłośnik czworonogów, jest smycz tudzież szelki. To, które z nich sprawdzi się lepiej w przypadku naszego pupila, zależy przede wszystkim od rasy samego psa. Szelki powinny być stosowane przede wszystkim u psów małych, o bardzo delikatnej budowie szyi. Zapobiegną one bowiem poważnym urazom, na przykład krtani, powstałym wskutek zbyt dużego nacisku na szyję przez smycz. Same smycze są z kolei optymalnym wyborem w przypadku ras dużych. Oczywiście, nie oznacza to, że nie możemy wykorzystać tu także szelek. Ich rodzaj powinien być jednak dostosowany do budowy naszego pupila. W przeciwnym razie, może u niego dojść do zaburzeń w rozwoju przednich łap. Z tego też powodu, warto jest wybrać się do sklepu z naszym ulubieńcem, aby skorzystać z pomocy specjalisty, który dobierze dla niego idealne szelki.

W upalne dni, warto jest pomyśleć nad zakupem specjalistycznych ochraniaczy na łapy. Nie wywołują one bowiem dyskomfortu u psa, zapewniając optymalne warunki podczas biegania po rozgrzanym chodniku. A jeśli nasz pupil ma nam towarzyszyć nad wodą, na przykład podczas wyprawy na ryby, wybierzmy dla niego ochronną kamizelkę. Niezwykle przydatnym akcesorium są tu też specjalne pasy bezpieczeństwa do samochodu, opracowane z myślą o jadącym z nami czworonogu. Nie musimy dzięki nim martwić się, że pies spadnie z siedzenia wskutek, na przykład, gwałtownego hamowania.