Rynek otwarty na singli

Po świecie chodzi coraz więcej osób nie do pary. Zostajemy singlami, bo tak chcemy, nie mamy czasu na związek albo po prostu miłość odkładamy na bliżej nieznaną przyszłość. Ten trend nie mógł umknąć marketingowcom. Mieszkanie, w którym mieszka jedna osoba wymaga innego urządzenia niż to dla wielodzietnej rodziny. Wiele sklepów ze sprzętem AGD oferuje specjalne wersje niezbędnych domowych sprzętów, które są przeznaczone dla singli. Osoby bez pary często mieszkają w kawalerkach i tym podobnych niewielkich mieszkaniach, gdzie liczy się każdy centymetr przestrzeni. Najłatwiej chyba kupić pralkę dla singla – wąską i mieszczącą zaledwie od 5 do 6 kilogramów prania. Ze względu na wielkość łazienek w polskich mieszkaniach, często nawet kilkuosobowe rodziny muszą się zadowalać takimi modelami, dlatego są one łatwo dostępne.

Oferta usług dla singli jest coraz bogatsza. W pojedynkę można już między innymi wyjechać w podróż z biurem podróży czy wybrać się na Sylwestra lub inną imprezę przeznaczoną dla osób bez pary.

Podobnie jest z kuchnią. Zmywarka do naczyń w wersji mini pozwoli na częste jej używanie, bez konieczności długiego oczekiwania aż się zapełni brudnymi naczyniami. Choć dużą popularnością cieszą się ogromne lodówki, w których zmieści się zapas jedzenia na długi czas, to nie warto się w tym wypadku kierować modą. Lodówka nie lubi być pusta, dlatego w mieszkaniu dla singla wystarczy mniejszy model, który pobiera niewiele prądu. Ciekawą ofertą do małych kuchni są urządzenia, które pełnią więcej niż jedną funkcję. Idealnym rozwiązaniem dla osoby, która nie gotuje dużo i często jest mebel, który łączy w sobie zlew z lodówką i małą kuchenką. Niektóre z takich zestawów wyposażone są też w minizmywarkę. W Polsce jest kilka milionów osób, mieszkających samotnie. To duża grupa konsumentów, której warto wyjść naprzeciw z interesującą ofertą. Singlami są często osoby, które poświęcają się pracy i karierze, dlatego też chętnie wydają zarobione pieniądze i stać ich na komfortowe życie. Mieszkanie dla singla powinno być przede wszystkim funkcjonalne i wygodne. Kompaktowe sprzęty, które jeszcze niedawno były trudno dostępne, teraz są standardem, tak jak standardem stało się mieszkanie w pojedynkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *