Profesjonalne usługi druku 3D – dlaczego warto z nich skorzystać?

Druk 3D to technologia, która już dawno przestała uchodzić wyłącznie za kosztowną ciekawostkę. Stopniowy rozwój drukarek sprawił bowiem, że obecnie z tego typu rozwiązań decydują się korzystać nawet przedsiębiorcy. Powód jest prosty – nowoczesne, profesjonalne drukarki znakomicie sprawdzają się zarówno podczas tworzenia prototypów, jak i w przypadku produkcji niskoseryjnej. Należy jednak pamiętać, że chociaż urządzenia tego typu odznaczają się bardzo długim okresem eksploatacyjnym, zaś cena materiałów nie należy do szczególnie wygórowanych, tak sam zakup drukarki jest już bardzo kosztowną inwestycją. Profesjonalne modele, zależnie od stopnia zaawansowania, kosztują bowiem od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych. Z tego też powodu, warto rozważyć nawiązanie współpracy z profesjonalną firmą, świadczącą usługi druku 3D.

Usługi druku 3D – jakie produkty możemy stworzyć?

Ogromną zaletą druku 3D jest przede wszystkim jego ogromna precyzja oraz szeroki wybór filamentów, pozwalających na tworzenie różnego rodzaju przedmiotów. Obudowy dysków twardych, oprawki do okularów, podeszwy do butów czy też kieliszki to tylko niektóre z przykładów. Firmy, świadczące usługi druku 3D, dysponują przy tym najnowocześniejszymi maszynami na rynku oraz zatrudniają specjalistów o wieloletnim doświadczeniu. Dzięki temu, wydrukowanie modelu może zlecić nawet klient, nieposiadający większej wiedzy na temat druku. Firma pomoże nam tu bowiem w skorygowaniu wszelkich błędów modelu oraz dobierze najodpowiedniejsze materiały do druku.

Na jaką firmę, świadczącą usługi druku 3D, powinniśmy postawić?

Wybierając usługodawcę, specjalizującego się w druku 3D, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, od ilu lat jest on obecny na rynku. Im starsza firma, tym większa gwarancja bogatego doświadczenia. Warto sprawdzić też, czy dany usługodawca zamieścił również swoje portfolio na stronie. Przykładem zaufanego partnera jest tu chociażby firma ProSolutions, działająca na polskim rynku już od 2005 roku. Upewnijmy się też, że interesujący nas usługodawca zapewnia indywidualną wycenę każdego zlecenia. Czynnik ten stanowi bowiem pełną gwarancję, że koszt druku będzie w stu procentach adekwatny do rozmiaru i kompleksowości uzyskanego przedmiotu.