Spersonalizowane prezenty – jak stworzyć wyjątkowy produkt?

Spersonalizowany prezent to przemyślany pomysł i świetny sposób na pokazanie komuś, na kim Ci zależy, że jest dla Ciebie ważny. Znalezienie idealnego prezentu może być trudne, ale przy odrobinie cierpliwości i kreatywności jest to możliwe. Dzięki nowoczesnym metodom drukowania na różnego rodzaju materiałach takich np. wysokiej jakości tkaniny, wybrany przez nas wzór jest wytrzymały i bardzo dokładny. Jeśli ciekawi Cię proces tworzenia nadruków na produktach oraz cechy poszczególnych rodzajów druku, przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

Druk na tkaninach – nowoczesne metody druku

Produkty takie jak np. foto poduszka, to idealne rozwiązanie na podarowanie naszym bliskim czegoś wyjątkowego. Wykorzystanie nowoczesnych metod drukowania na tkaninach, to sposób na stworzenie trwałych i wytrzymałych produktów. Jest to szczególnie ważne dla osób, które chcą stworzyć spersonalizowane produkty np. gadżety reklamowe lub unikalne prezenty jak foto poduszka. Obecnie wykorzystywane rodzaje druku na tkaninach to:

  • Sitodruk – metoda, który wymaga użycia kilku matryc w zależności od ilości kolorów potrzebnych do stworzenia druku. Jest ona czasochłonna i wymagająca, dlatego też wykorzystuje się go do tworzenia prostych i niewymagających nadruków. Główną zaletą sitodruku jest to, że pozwala on na stworzenie nadruków w jasnych kolorach nawet na ciemnym tle.
  • Druk offsetowy – technologia, która pozwala na stworzenie nadruków wysokiej jakości np. skomplikowanych wzorów na produktach takich jak poduszka dla dziewczynek. Druk offsetowy powstaje na skutek odbicia odpowiedniego wzoru z matrycy na specjalnym cylindrze, który pokryty jest gumą. Stworzone tą metodą nadruki cieszą się wysoką jakością.
  • Termonadruk – ta metoda polega na wykorzystaniu folii transferowej, na której tworzony jest nadruk, który następnie wprasowuje się w odpowiednie miejsce. Termonadruk pozwala na stworzenie nadruków wysokiej jakości, choć metoda ta ma pewną wadę. Nadruk tworzony za pomocą wysokiej temperatury sprawia, że materiał nie przepuszcza powietrza, co może powodować pewnego rodzaju dyskomfort.