Tryptyki na ścianę – sposób na oryginale wnętrze

Tryptyk to nic innego jak trzyczęściowy obraz. Pierwsze skojarzenie, jakie możemy mieć (z lekcji historii czy plastyki), to… ołtarz Wita Stwosza. Jednak tryptyki to nie tylko monumentalne dzieła wielkich mistrzów sztuki polskiej i światowej. Dziś tryptyki na ścianę stały się prawdziwym hitem, jeśli chodzi o wystrój wnętrz takich jak domy czy mieszkania. Takie obrazy z różnymi motywami tematycznymi podzielone na trzy części to oryginalna dekoracja nadająca wnętrzu spójności stylowej i tematycznej.

TRYPTYKI NA ŚCIANĘ – JAK JE WIESZAĆ?

Tryptyki na ścianę wymagają specjalnej aranżacji, która wyeksponuje ich oryginalność. Najczęstszym sposobem jest umieszczanie poszczególnych części takiego obrazu w odległości od 2 do 4 centymetrów. Bardziej awangardowe i odważne jest umieszczenie kolejnych części tryptyków między kolejnymi elementami meblościanki albo na różnych ścianach. Bardzo stylowo wygląda obraz w trzech częściach powieszony na zupełnie pustej ścianie. W ten sposób bardzo skutecznie przyciąga on uwagę. A dzięki przeróżnym motywom umieszczanym na tryptykach na ścianę – sportowym, zwierzęcym, roślinnym, filmowym, muzycznym, sportowym – możemy dzięki nim stworzyć wnętrze z motywem przewodnim.

RÓŻNE WZORY

Poza tym, że na tryptykach na ścianę mogą być umieszczane różne motywy, to mogą mieć one także różne tonacje kolorystyczne. Dlatego też są bardzo dobrym sposobem, aby ożywić wnętrze, w których ściany są stonowane (za pomocą tryptyku o wyrazistych barwach) bądź też wnętrze wyciszyć (wtedy pożądane są tryptyki na ścianę w kolorach spokojnych i stonowanych). Trzyczęściowe obrazy to dekoracje, w które warto zainwestować także z takiego powodu, że są one wykonane z wysokiej jakości materiałów. Naturalne płótno włoskie plus wysokiej jakości nadruk sprawią, że tryptyki na ścianę będą dekoracją trwałą i odporną na zniszczenia (na przykład nie wyblakną od nadmiaru promieni słonecznych). Dlatego też można je wykorzystać w przeróżnych pomieszczeniach: kuchni, salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *